Świat zaczarowany w porcelanie

18:44 Unknown 0 Comments

Kiedy usłyszałam od mojej koleżanki Izy, czym zajmuje się jej mama i z jakim zaangażowaniem oddaje się swojej pracy, pomyślałam, że to jest osoba z pasją , którą chciałabym Wam przedstawić. Dlaczego? Ponieważ nie czeka na spełnienie marzeń, tylko sama je realizuje! Poza tym, sami przyznacie, że gdy córka w piękny sposób opowiada o mamie, to nie sposób przejść obok takiej historii obojętnie. 


Świat zaczarowany w porcelanie, to świat Pani Sabiny Baron, która od zawsze lubiła malować, ale jak większość zapracowanych mam, nie miała na to czasu. Praca, dzieci, dom - dom, praca dzieci... A marzenia? Dryfowały sobie gdzieś tam daleko i zdawały się być zupełnie nieuchwytne. Kilka lat temu, gdy jej córki, Iza i Nikola dorosły i wyprowadziły się z domu, Pani Sabina powróciła do swojej wielkiej pasji i... zaczęła malować! Tym razem jednak urzekł ją czar porcelany... 

Ręcznie malowana porcelana
Ręcznie malowana porcelana

Zobaczcie jak za dotknięciem pędzla, przedmioty użytkowe, takie jak filiżanki, kubki, czy talerze zamieniają się w małe dzieła sztuki! 

Malowana filiżanka porcelanowa
Każda ręcznie malowana filiżanka jest jedyna i niepowtarzalna

Ręcznie malowany serwis porcelanowy
Możemy zamówić dowolny motyw ozdobny, imię ukochanej osoby lub ważny dla nas cytat

 Pani Sabina o sobie i swojej twórczości: 

„To z czego korzystamy na co dzień powinno być piękne, niepowtarzalne i wyjątkowe. Dlaczego? Bo produkcyjna taśma zabija wnętrze każdego przedmiotu. Moją pasją jest zdobienie porcelany. Jestem dojrzałą kobietą, która wychowała dwie wspaniałe i samodzielne córki. One uczą mnie odmiennego i nowoczesnego patrzenia na świat. To właśnie chcę łączyć w swojej domowej małej sztuce - tradycje zdobienia porcelany z nowoczesnym wzornictwem i świeżością.” 


Ręcznie malowana filiżanka porcelanowa
Wspaniały prezent dla osoby, której chcemy powiedzieć, że jest dla nas wyjątkowa...


Opakowanie porcelany
Nie tylko porcelana, ale także opakowania są niesamowite...
„Każdy kubek, talerz, zestaw ma zawsze swoje niepowtarzalne opakowanie. To jak ubranie, które wygląda dobrze tylko na jednej osobie.” 


Porcelana na prezent ślubny
Ręcznie malowany serwis porcelanowy, to piękny prezent ślubny
„Za każdym razem, kiedy wykonuję kolejne moje małe dzieło zastanawiam się nad historią, która się z tym wiąże...” 
Pani Sabina maluje porcelanę na specjalne okazje. Najczęściej są to prezenty, na przykład filiżanki porcelanowe zamawiane dla bliskich, więc poprzez sentymentalne motywy mają wyrażać coś szczególnego. Proces twórczy rozpoczyna się rozmową, trzeba bowiem poznać osobę, dla której się maluje albo przynajmniej coś o niej usłyszeć, by móc w tym konkretnym kawałku porcelany zaczarować naprawdę ważne emocje, by porcelanowy kubek, stał się dla kogoś wyjątkowy... 

Myślę, że niezależnie od tego, czy Pani Sabina podziela moją fascynację Toskanią, czy też nie, mogłybyśmy usiąść przed starym toskańskim domem, pić kawę w ręcznie malowanych kubkach i przegadać cały dzień... Co Pani na to, Pani Sabino? :) 

Autorką wszystkich prezentowanych elementów porcelany jest Pani Sabina Baron, a zdjęcia pochodzą z jej strony internetowej: 

Najnowsze prace z kolekcji ręcznie malowanej porcelany możecie też zobaczyć na Facebooku odwiedzając profil: Sabina Baron - ręcznie malowana porcelana.

0 komentarze:

© Marzy mi się Toskania - wszystkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.