Podere Casanova, czyli jesienny urlop w Toskanii

22:52 Unknown 0 Comments

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z gospodarstwa agroturystycznego Podere Casanova w Toskanii, gdzie spędziliśmy nasze wymarzone wakacje.

Gospodarstwo agroturystyczne w Chianti - Podere Casanova

Gospodarstwo agroturystyczne Podere Casanova położone jest w sercu Chianti, z dala od miast, ale jednocześnie na wyciągnięcie ręki od Florencji i takich perełek jak San Gimignano. W starym toskańskim domu można odnaleźć prawdziwy spokój. Jeśli szukacie miejsca na wakacje w Toskanii, takiego w którym odpoczywa się z kieliszkiem wina w dłoni, a w poszukiwaniu bajecznych krajobrazów wystarczy otworzyć okiennice lub zejść do ogrodu, to może być właśnie tutaj...Widok z altany na ogród z basenem i wzgórza Toskanii
Droga dojazdowa do gospodarstwa


Podere Casanova - brama na podwórze 


Wybraliśmy się do Montespertoli w drugiej połowie października, spóźniliśmy się dosłownie o tydzień, bo wtedy panowały jeszcze wysokie temperatury, nam tymczasem dane było podziwiać Toskanię nieco wyciszoną i kapryśną jeśli chodzi o pogodę. Do naszego gospodarstwa dotarliśmy nocą i ostatni odcinek drogi trochę nas przeraził, jechaliśmy w całkowitej ciemności po kamienistej ścieżce. W światłach samochodu widać było tylko zgrabione oliwne drzewa, pomyśleliśmy, że nawigacja wywiodła nas w pole, ale okazało się, że oto dotarliśmy do celu! Było zimno i bardzo wietrznie, drewniane okiennice uderzały o dom, w powietrzu wilgoć i cisza, nic więcej. Nazajutrz obudziło nas słońce...


Chwila relaksu pod oliwnym drzewem...


Kawa z widokiem na wzgórza Chianti

Wyszłam przed dom i usiadłam na ciepłych kamiennych schodach, nie mogłam uwierzyć - przede mną rozpościerały się wzgórza Toskanii. Pola, łąki, winnice i lasy układały się w jesienną mozaikę. Intensywny zapach rozmarynu wywołał uśmiech na mojej twarzy – no tak, życie pachnące rozmarynem, dokładnie tak, jak pisała Marlena De Blasi! Byłam w miejscu moich marzeń.


Wczesną jesienią ogród jest już uśpiony, ale widoki wciąż piękne...Toskania, basen i oliwne drzewa dookoła - niczego więcej nie trzeba!W ogrodzie jest stary dąb pod którym siedziałam w zimne październikowe noce i opatulona kocem wsłuchiwałam się w odgłosy Toskanii. Niby nic wielkiego, szelest liści, lampka wina do której zaglądał wiatr, skrzypienie starej bramy, a jednak miałam wrażenie, że otacza mnie magia.... Czar prysnął, gdy któregoś razu przegoniły mnie stamtąd dziki, które przyszły na kolację!


Informacje o Podere Casanova

W sezonie, gdy wszystkie apartamenty są zapełnione, nie brakuje kompanów do wieczornego biesiadowania, a gospodarze umożliwiają wspólne pieczenie pizzy. Gorące noce można spędzać na tarasach lub w ogrodzie pośród oliwnych drzewek, gdzie znajduje się zadbany i oświetlony basen. Z myślą o dzieciach przygotowany został nieduży plac zabaw, są też kozy, które stanowią nie lada atrakcję dla najmłodszych. Na terenie gospodarstwa znajduje się mała pralnia z której niestety korzysta się za dodatkową opłatą. Każdy apartament ma wyznaczoną prywatną przestrzeń na podwórzu lub duży taras, tak byśmy nie byli „skazani” na integrację ze wszystkimi gośćmi. Do dyspozycji są grille i stoły. Kuchnie są wyposażone w lodówkę, ekspres do kawy, garnki, patelnie, naczynia i sztućce, a na powitanie czeka na nas butelka Chianti. Internet jest bardzo słaby, w naszej sytuacji było to pewnego rodzaju utrudnieniem, gdyż niestety musieliśmy czasem pracować zdalnie, ale zakładając, że wybieramy się do Toskanii na odpoczynek, nie powinno to stanowić problemu. Jeśli chcemy zwiedzać Toskanię musimy dysponować samochodem, bo nawet do pobliskiego miasteczka jest zbyt daleko, by iść na piechotę.


Gospodarze Podere Casanova, czyli wesoła rodzina Lorenzo

Na stronie internetowej Podere Casanova możecie zobaczyć zdjęcia, filmy i szczegóły dotyczące oferty. Z własnego doświadczenia wiem, że z Lisą i Larą najlepiej kontaktować się mailowo, szybko otrzymacie odpowiedź na wszystkie pytania. Ja ze swojej strony serdecznie polecam, uważam, że jest to wymarzone miejsce na spokojne wakacje w Toskanii. 

0 komentarze:

© Marzy mi się Toskania - wszystkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.